REZERWUJ
STREFA INWESTORA
Zamek na WaweluZamek na Wawelu

Zamek na Wawelu

Wawel jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Krakowa. Ten położony na wapiennym wzgórzu zamek był nie tylko siedzibą polskich władców, ale również ich nekropolią i miejscem, gdzie tworzyła się historia Polski.

Zamek Królewski na Wawelu jest zamkiem obronno-rezydencyjnym, położonym strategicznie w zakolu Wisły, na Wzgórzu Wawelskim, na którym znajduje się również Katedra na Wawelu. Wielokrotnie przebudowywany, Wawel zachwyca dziś wspaniałym dziedzińcem i pieczołowicie odrestaurowanymi wnętrzami. Można w nim zwiedzić wystawy stałe: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Sztukę Wschodu. Namioty tureckie, Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany. Do najcenniejszych eksponatów należy słynny miecz koronacyjny Szczerbiec z XIII wieku.

Jedną z chętniej odwiedzanych atrakcji na Wzgórzu Wawelskim jest słynna Smocza Jama (jaskinia o długości 82 metrów), w której miał mieszkać legendarny smok.

Dowiedz się więcej: https://wawel.krakow.pl/

Wszystko, co musisz wiedzieć o zwiedzaniu: https://wawel.krakow.pl/zwiedzanie

Chcesz spędzić czas w pobliżu najsłynniejszego polskiego zamku? Mamy dla Ciebie dwa piękne apartamenty oddalone od Wawelu o zaledwie 4 minuty pieszo! Apartament Blue Suede oraz Apartament Beige Velour z sauną czekają na Gości!

A może chcesz cieszyć się widokiem Zamku na Wawelu z okna? Na pewno sposoba Ci się Apartament Modern Industrial i  Apartament Modern Spacious.

Pozostałe artykuły

chevron-down