REZERWUJ
STREFA INWESTORA

Sukiennice w Krakowie to zabytkowy budynek położony na Rynku Głównym, w samym sercu Starego Miasta. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli Krakowa. Sukiennice zostały zbudowane w średniowieczu i były miejscem, gdzie handlowano suknem, korzeniami i innymi towarami luksusowymi.

Obecnie Sukiennice to przede wszystkim miejsce, w którym znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, rękodziełem i artystycznymi wyrobami regionalnymi. Turystom oferują one możliwość zakupienia tradycyjnych polskich upominków, jak również dzieł sztuki i rękodzieła lokalnych artystów. Ze względu na położenie i charakter sale I piętra gmachu Sukiennic stały się pierwszą siedzibą Muzeum Narodowego w Krakowie. Początkowo przestrzeń tę Muzeum dzieliło z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych.

To ikoniczne miejsce stanowi ważny element krajobrazu Rynku Głównego w Krakowie i jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów turystycznych.

Ekspozycja w Sukiennicach jest prezentowana w następujących czterech salach:

Więcej o sukiennicach można przeczytać na stronie Muzeum Narodowego pod linkiem: https://mnk.pl/oddzial/mnk-sukiennice/o-oddziale

Sukiennice możesz zobaczyć z okien naszych apartamentów: Studio Feniks Indigo, Apartament Feniks Jade, Apartament Feniks Lagoon.

 

Pozostałe artykuły

chevron-down