REZERWUJ
STREFA INWESTORA

Auschwitz

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako świadectwo okrucieństwa, terroru, ludobójstwa i Holokaustu. To jedno z najważniejszych miejsc historycznych w okolicy Krakowa i cel wycieczek turystów z całego świata.

Na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego mieści się dziś muzeum – symbol, każdego roku odwiedzane przez ponad dwa miliony osób z całego świata. Zachowane bocznice kolejowe i rampy, komory gazowe, baraki, zgromadzone tu fotografie, dokumenty, ubrania więźniów, rzeczy osobiste oraz sprzęty z baraków są wstrząsającym świadectwem okrucieństwa hitlerowców.

Auschwitz stanowi niezwykle ważne dziedzictwo historyczne i uważane jest za miejsce, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz w życiu. W 1979 r. państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało dodane do listy światowego dziedzictwa UNESCO.

W Auschwitz, który od 1942 r. był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady, naziści zgładzili co najmniej 1,1 miliona ludzi.

Głównym założeniem Muzeum jest zachowanie pamięci o czasach II wojny światowej i Holokauście. Turyści z całego świata odwiedzają muzeum, aby złożyć hołd wszystkim ludziom, którzy tam zginęli.

Więcej przeczytasz na oficjalnej stronie muzeum: https://www.auschwitz.org/

Wycieczka do Oświęcimia może okazać się bardzo emocjonalna i traumatyczna, ale również może Cię wiele nauczyć.

Jeśli zatrzymujesz się u nas i chcesz zwiedzić to jedno z najważniejszych miejsc pamięci - skontaktuj się z naszą recepcją lub zarezerwuj samodzielnie:

Organizujemy jednodniowe wycieczki z przewodnikiem, które pozwolą Ci poznać ten wyjątkowy zabytek. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau z Krakowa trwa około 6,5 – 7 godzin. Podczas jazdy wyświetlany jest 45-minutowy dokument “Wyzwolenie obozu Auschwitz”. W cenę wliczony jest dojazd, bilety wstępu do muzeum, oprowadzanie z przewodnikiem. Kierowca odbiera Gości spod budynku w którym mieszkają.

Istnieje możliwość regularnego zwiedzania z przewodnikiem w języku angielskim - prosimy o poinformowaniu nas o tym z wyprzedzeniem.

Pozostałe artykuły

chevron-down