REZERWUJ
STREFA INWESTORA

Wieliczka

Kopalnia soli „Wieliczka” jest unikatowym w skali świata obiektem, który powinien znaleźć się na liście obowiązkowych atrakcji turystycznych okolic Krakowa.

Kopalnia Soli „Wieliczka”, jedna z najstarszych kopalń soli kamiennej na świecie, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu niemal 700-letniej historii wydrążono tu około 245 kilometrów korytarzy. Udostępniana zwiedzającym Trasa Turystyczna liczy 3,5 kilometra.

Ten niezwykły kompleks kopalniany cieszy się niezwykłą popularnością w całej Polsce jak i przyciągają miliony turystów z całego świata. Solankowe jeziora, solne rzeźby, podziemne komory, Kaplica Św. Kingi, oryginalne wyrobiska, dawne narzędzia i maszyny górnicze – na każdym kroku zwiedzający znajdą tu ciekawe eksponaty. A wszystko to pod ziemią, na głębokości 64–135 metrów.

Kopalnia soli „Wieliczka” jest drugą (obok Bochni) kopalnią na świecie działającą od średniowiecza do czasów współczesnych.

Po zakończeniu zwiedzania Trasy Turystycznej warto wybrać się również na Trasę Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka ze słynnym kieratem polskim, będącym prawdopodobnie największą drewnianą maszyną górniczą na świecie, a także obejrzeć luksusową kolejkę dla urzędników, obrazy Matejki, przedmioty użytku codziennego górników i wiele innych.

Więcej pod linkiem: https://muzeum.wieliczka.pl/

Jeśli zatrzymujesz się u nas i chcesz zwiedzić to wyjątkowe miejsce - skontaktuj się z naszą recepcją lub zarezerwuj samodzielnie:

Organizujemy jednodniowe wycieczki z przewodnikiem, które pozwolą Ci poznać ten wyjątkowy zabytek. Wycieczka razem z dojazdem trwa około 4 godzin, w cenę wliczony jest dojazd, bilety wstępu do muzeum, oprowadzanie z przewodnikiem. Kierowca odbiera Gości spod budynku w którym mieszkają.

Istnieje możliwość regularnego zwiedzania z przewodnikiem w języku angielskim - prosimy o poinformowaniu nas o tym z wyprzedzeniem.

 

Pozostałe artykuły

chevron-down