REZERWUJ
STREFA INWESTORA

Stare Miasto

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z historycznych klejnotów Polski. Wpisane w 1978 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obejmuje obszar wytyczony przez dawne mury obronne, Wzgórze Wawelskie, Stradom i Kazimierz.

Wspaniale zachowane obiekty architektury przyciągają miliony turystów z całego świata i są dowodem potęgi i prosperity dawnego Krakowa, a także wielokulturowego charakteru miasta. Obiekty zabytkowe sąsiadują tu z modnymi restauracjami, kawiarniami i kultowymi klubami.

Stare Miasto w Krakowie, nazywane również historycznym centrum miasta, to magiczne miejsce, które zachwyca swoim urokiem i bogatą historią. Znajduje się ono w sercu Krakowa i stanowi jedno z najważniejszych historycznych centrów Polski. To tutaj rozpoczęła się historia miasta, a jego niepowtarzalny charakter przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata każdego roku.

Stare Miasto w Krakowie jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachowuje wiele historycznych budynków, kamieniczek oraz kościołów, które sięgają średniowiecza. Jednym z najważniejszych punktów na mapie tego obszaru jest Rynek Główny, który jest jednym z największych placów rynkowych w Europie. Otoczony kolorowymi kamieniczkami, kawiarniami i restauracjami, stanowi idealne miejsce do spacerów oraz degustacji tradycyjnej polskiej kuchni.

W samym sercu Starego Miasta znajduje się również imponujący Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza oraz Sukiennice, gdzie można nabyć unikatowe pamiątki i dzieła sztuki ludowej.

Stare Miasto to nie tylko historia, ale także kultura i życie nocne. Wieczorem można tu podziwiać pięknie oświetlone zabytki i skosztować krakowskich przysmaków w licznych restauracjach. Całe to magiczne miejsce emanuje atmosferą przeszłości i jest niezwykle ważnym punktem na mapie kulturalnej Polski.

Do najważniejszych zabytków Starego Miasta należą:

Old Town Fragola to najbardziej rozległa lokalizacja spośród naszych propozycji. Obejmuje 28 apartamentów rozrzuconych po całym Starym Mieście, dzięki czemu bez problemu wybierzesz coś dopasowanego do Twoich potrzeb. Floriańska, św. Jana, św. Tomasza... poznaj malownicze uliczki Starego Miasta. Zarezerwuj apartament w samym centrum miasta i ciesz się łatwym dostępem do najciekawszych atrakcji Krakowa!

Pozostałe artykuły

chevron-down