REZERWUJ
STREFA INWESTORA

Rynek Główny

Rynek Główny to niewątpliwie największa krakowska atrakcja. Położony w centrum miasta, jest największym placem Krakowa (ok. 4 hektary powierzchni) i jednym z największych rynków Europy. Tętniący przez całą dobę życiem Rynek ma kształt kwadratu o boku ok. 200 m i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kroki wszystkich turystów przybywających do Krakowa prowadzą właśnie na Rynek. To tu znajduje się część najważniejszych krakowskich zabytków i kultowych miejsc. Mieszczą się tu m.in. wspaniałe Sukiennice, Muzeum Narodowe, wieża Ratusza, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki oraz Kościół św. Wojciecha. Plac otaczają wspaniałe, monumentalne kamienice, które są prawdziwymi symbolami handlowej i kulturalnej historii miasta. Tu zlokalizowane są także znane restauracje i kawiarnie, oraz mieszczące się w piwnicach kluby, ze słynną Piwnicą pod Baranami na czele.

Jedną z większych atrakcji Rynku jest „Rynek podziemny” – efektowna, podziemna wystawa, będąca fragmentem średniowiecznego Krakowa odsłoniętym przez archeologów w latach 2005−2010.

 

Chcesz zamieszkać przy samym Rynku Głównym w Krakowie? Możesz wybierać spośród apartamentów położonych w zabytkowej kamienicy Feniks ulokowanej na styku ul. św. Jana i Rynku. Niektóre apartamenty posiadają tarasy z widokiem bocznym, okna z wygodnymi siedziskami wychodzące wprost na Rynek, w ofercie mamy też apartament z jacuzzi (z okien widać dachy pobliskich kamnienic otaczajacych Rynek). Prawdziwą perełką jest natomiast Apartament Lagoon, z którego roztacza się najlepszy widok na serce Krakowa.

Pozostałe artykuły

chevron-down