REZERWUJ
STREFA INWESTORA
6 najciekawszych atrakcji Krakowa6 najciekawszych atrakcji Krakowa

6 najciekawszych atrakcji Krakowa

Kraków to piękne miasto pełne atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Najlepiej byłoby zostać tu kilka tygodni, jednak i nawet wtedy nie wystarczy czasu, żeby wszystko zobaczyć.

Co jednak zrobić, jeśli jesteś tu po raz pierwszy i masz tylko 3-4 dni? Wybraliśmy 6 najciekawszych atrakcji Krakowa, dzięki którym poczujesz prawdziwy klimat miasta!

Dla Gości, zwłaszcza z zagranicy, którzy pierwszy raz odwiedzają Kraków na kilka dni i chcą jak najlepiej wykorzystać ten czas, przygotowaliśmy mały poradnik.

Oto 6 najważniejszych punktów, które trzeba koniecznie zrealizować chcąc poczuć klimat tego wspaniałego miasta:

1. Zobacz Stare Miasto

To serce Krakowa, gdzie znajduje się Rynek Główny, jeden z największych placów średniowiecznych w Europie. Podziwiaj historyczne kamienice, kościół Mariacki z wielkim ołtarzem Wita Stwosza oraz Sukiennice. Aby naprawdę wczuć się w krakowski klimat oraz poznać historie związane z tym niezwykłym miastem, najlepiej jest zwiedzać je z lokalnym przewodnikiem. Przewodnicy Walkative przedstawią Ci nieznany dla większości turystów obraz Krakowa i zafascynują wyjątkowymi opowieściami. Zarezerwuj pieszą wycieczkę po Krakowie!

  • Chcesz zamieszkać tuż przy Rynku? Wybierz apartament w zabytkowej kamienicy Feniks!

 

2. Odwiedź Zamek Królewski na Wawelu

Zamek królewski i katedra na Wawelu wznoszą się na wapiennym wzgórzu ponad zakolem Wisły. To wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości. Zamek zachwyca wspaniałym dziedzińcem i pięknie odrestaurowanymi wnętrzami. Otwarta przestrzeń dziedzińca arkadowego prowadzi na poszczególne wystawy, stałe i czasowe, najmłodsi natomiast na pewno chętnie zajrzą do Smoczej Jamy. Warto również przejść się po Wawelskim Wzgórzu i zobaczyć katedrę.

 

3. Pospaceruj po krakowskim Kazimierzu

Wizyta na Kazimierzu to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Krakowa.
Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony jako dawna dzielnica żydowska, został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. jako samodzielne miasto.
Ta wyjątkowa dzielnica, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zachwyci Cię klimatycznymi uliczkami, zabytkowymi kamienicami jak również przytulnymi kafejkami i restauracjami. Galerie, antykwariaty, pracownie artystyczne oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę tego miejsca. Jest to miejsce o ogromnym znaczeniu dla kultury żydowskiej. Ta tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciąga szczególnie tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy.

  • Chcesz spędzić noc w centrum energetycznego Kazimierza? Poszukaj apartamentu dla siebie w ArtSquare Fragola.

 

4. Zanurz się w historii

Interesujesz się historią i chcesz na własne oczy zobaczyć miejsca związane z II wojną światową? Polecamy Ci Fabrykę Emalia Oskara Schindlera - obecnie mieści się tu muzeum prezentujące życie Krakowa w czasie II wojny światowej oraz losy mieszkańców podczas kolejnych faz hitlerowskiej okupacji miasta. A jeśli masz więcej czasu koniecznie odwiedź Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau - były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako świadectwo okrucieństwa, terroru, ludobójstwa i Holokaustu.

  • Jednodniową wycieczkę zarezerwujesz klikając TUTAJ.

 

5. Wybierz się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce

To miejsce znajduje się nieco poza Krakowem, ale zdecydowanie jest warte odwiedzenia. Kopalnia soli „Wieliczka” jest unikatowym w skali świata kompleksem kopalnianym. To także bezcenny zabytek przyrody i techniki, który stanowi zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnię soli odwiedza blisko 1,3 mln turystów rocznie.
Kopalnię tworzy gęsta sieć podziemnych korytarzy, chodników i sal wyrzeźbionych w soli położonych na głębokości 64–135 metrów pod ziemią, które kładają się skomplikowany, wielopoziomowy labirynt.
Część tego podziemnego świata stworzonego przez naturę i człowieka można zobaczyć na własne oczy. W kopalni można podziwiać m.in. unikatowe solankowe jeziorka, solne rzeźby i dawne urządzenia górnicze oraz wykute w soli kaplice, w tym tę najsłynniejszą – kaplicę św. Kingi.

 

6. Spróbuj tradycyjnej polskiej kuchni

Kraków słynie z wyśmienitej kuchni i klimatycznych miejsc, gdzie można spróbować tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, barszcz czy kiełbasa. My polecamy restaurację Tradycyja i odbywający się tam we wtorek, środę i piątek folk show. Pokaz skupia się na autentycznej muzyce i tanecznych tradycjach tego regionu, pozwalając zanurzyć się w pięknej kulturze naszego kraju. Chcesz przeżyć podziwiać ludowe tańce przy tradycyjnych potrawach?

 

Kraków to miasto pełne historii, kultury i pięknych miejsc, warto więc wykorzystać każdą chwilę podczas swojej krótkiej wizyty, aby zobaczyć jak najwięcej. Mamy nadzieję, że nasz poradnik Ci w tym pomoże!

A po dniu pełnym wrażeń oczywiście polecamy nocleg w naszych komfortowych apartamentach rozmieszczonych w różnych częściach Starego Miasta - wybierz coś dla siebie!

Pozostałe artykuły

chevron-down